Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 875 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
~KATEGORIE~

Zielone piwo !

sobota, 30 grudnia 2006 14:36
Zielone Piwo, czyli tzw. zielone jabuszko - przepis :

   Składniki :
* 0,5l piwa, najlepiej jasnego,
* 1 kieliszek curakao blue.

   Sposób przyżądzania:
Wlewamy do kufla kieliszek tego likieru i dolewamy piwa. Drink który powstaje, ma intensywny zielony kolor, jak zielone jabuszko.
                      
                                         
Aby otrzymać zielone piwo można również łączyć je z niebieskim sokiem malinowym. Sok powinien być oczywiście naturalny, albo identyczny z naturalnym!
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Przepisy na zielone drinki !

sobota, 30 grudnia 2006 14:27
ZIELONA FALA (GRUNE WELLE)

Orzeźwiający longdrink (drink podawany w szklankach o poj.pow. 140 ml) na lato. Potrzebne: szklanka do long drinków, 40 ml syropu miętowego,
tonik do uzupełnienia, do dekoracji gałązka mięty. Jak zrobić: do szklanki z kawałkami lodu wlać syrop miętowy, uzupełnić tonikiem i zamieszać. Gałązkę mięty wrzucić do napoju. Podawać z mieszadełkiem.

ZIELONA MAŁPA ( GREEN MONKEY)

Łagodny, aromatyczny shortdrink ( drink, który podaje się w ilości nieprzekraczającej 80 ml).
Potrzebne: mała szklanka typu tumbler, 40 ml galliano, 10 ml pernodu.
Jak zrobić: Do szklanki z lodem wlać galliano, następnie dodać pernod i zamieszać.

ZIELONA MIŁOŚĆ ( GREEN LOVE)
Owocowy, słodkawo-gorzkawy napój shortdrink(tł. jak wyż.), podawany wieczorem. Potrzebne: kieliszek koktajlowy, shaker, 20 ml koniaku, 20 ml niebieskiego curacao (likieru pomarańczowego), 20 ml likieru mandarynkowego, 20 ml soku cytrynowego, do dekoracji plasterek cytryny.
Jak zrobić: Wszystkie składniki wraz z kostkami lodu umieścić w shakerze, energicznie wymieszać, a następnie przelać do kieliszka koktajlowego, a jego krawędź udekorować plasterkiem cytryny.


ZIELONA NADZIEJA (GREEN HOPE)
Półwytrawny shortdrink (tł. jak wyż.) podawany jako aperitif ( napój podawany przed jedzeniem, na pobudzenie apetytu). Potrzebne: kieliszek koktajlowy, shaker, 30 ml wódki, 15 ml zielonego curacao (tł. jak wyż.), 10 ml likieru bananowego, 10 ml soku winogronowego, 10 ml soku cytrynowego, czerwona i zielona wisienka koktajlowa do dekoracji.
Jak zrobić: Wszystkie składniki wraz z kostkami lodu umieścić w shakerze, wymieszać, a następnie prelać do kieliszka. Wisienki przekuć szpadką, położyć je na kieliszku.

ZIELONA POMARAŃCZA (GREEN ORANGE)
Łagodny, owocowy longdrink(tł. jak wyż.) na wieczór. Potrzebne: szklanka do longdrinków, 40 ml pisang ambon (likier bananowy), 80 ml soku pomarańczowego, plasterek pomarańczy do dekoracji. Jak zrobić: składniki i kostki lodu dobrze zmieszć w szklance, natomiast plasterek pomarańczy zawiesić na krawędzi szklanki.

ZIELONA TRUCIZNA (GREEN POISON)
Aromatyczny longdrink (tł. jak wyż.) podawany jako aperitif (tł. jak wyż.) Potrzebne: szklanka do longdrinków, shaker, 40 ml betida de coco(likier kokosowy), 20 ml białego rumu ( Hawana Club Rum Light Dry), 20 ml niebieskiego curacao, 20 ml soku cytrynowego, 100 ml nektaru z maracui, plasterek cytryny i wisienka koktwjlowa do dekoracji.
Jak zrobić: wszystkie składniki z kostkami lodu wymieszać energicznie w shakerze, napój przelać do sklanki typu highball, wypełnionej kostkami lodu, plasterek cytryny i wisienkę zawiesić na krawędzi szklanki. GORĄCO POLECAM!!!!

ZIELONA WDOWA I (GRUNE WITWE I )
Łagodny, owocowy longdrink (tł. jak wyż.) Potrzebne: szklanka do longdrinków, 20 ml niebieskiego curacao (likier pomarańczowy), 10 ml likieru bananowego, 160 ml soku pomarńczowego, plasterek pomarańczy do dekoracji. Jak zrobić: Do szklanki wlać curacao, wrzucić kilka kostek lodu, uzupełnić sokiem pomarańczowym i dolać likier bananowy. Plasterek pomarańczy zawiesić na krawędzi szklanki, podawać ze słomką.

ZIELONA WDOWA II (GRUNE WITWE II)
Aromatyczny, półwytrawny shortdrink na wieczór. Potrzeba: mała szklanka typu tumbler, 20 ml wytrawnego wermutu, 20 ml ginu, 20 ml zielonego likieru miętowego, gałązka mięty do dekoracji. Jak zrobić: szklankę wypełnić do połowy kruszonym lodem, wlać gin, wermut i likier miętowy. Gałązkę mięty zawiesić na krawędzi szklanki.

ZIELONE MORZE (GREEN SEA)
Półwytrawny shortdrink, podawany jako aperitif (tł. jak wyż.) Potrzeba: kieliszek koktajlowy, szklanica barmańska, 15 ml wódki, 15 ml zielonego likieru miętowego, 15 ml wytrawnego wermutu. Jak zrobić: wszystkie składniki wraz z kostkami lodu wymieszać w szklanicy barmańskiej. następnie przelać do kieliszka koktajlowego.

ZIELONY PAJĄK (GREEN SPIDER)
Aromatyczny, ożeźwiający longdrink na lato. Potrzebne: szklanka do longdrinków, 40 ml wódki, 20 ml syropu miętowego, woda sodowa do uzupełnienia, gałązka mięty do dekoracji. Jak zrobić: Wlać wódkę i syrop do szklanki z kostkami lodu i zamieszać. Uzupełnić wodą sodową i ponownie zamieszać. Gałązką mięty udekorować krawędź szklanki.

ZIELONY SMOK (GREEN DRAGON)
Odświerzający, aromatyzowany napój typu short drink, podawany jako aparitif. Potrzebne: kieliszek koktejlowy, shaker, 40 ml koniaku, 10 ml zielonego likieru miętowego.
Jak zrobić: wszystkie składniki wraz z kostkami lodu umieścić w shakerze, energicznie wymieszać, a następnie przelać do kieliszka koktajlowego.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Wpływ na człowieka

czwartek, 28 grudnia 2006 12:07
  Przeprowadzone badania wpływu na naszą psychikę wskazują, że zieleń ma kojący wpływ na układ nerwowy człowieka, działa relaksacyjnie i odstresowuje, poprawia pracę płuc i krążenie krwi. Niektóre badania wskazują nawet związek zieleni z pogłębieniem oddechu.
Co ciekawe-w pokoju urzadzonym na zielono odnosi się wrażenie, że czas płynie szybciej.

Nadmiar zieleni może jednak spowodować, że czujemy się ociężali, powolni i leniwi, co może doprowadzic do depresji.
Jej niedobór natomiast, może wywoływać lęki, odrzucenie i ogólną apatię.                                                     


  Zielony kolor ożywia nerwy i chłodzi krew. Przypisywana mu jest planeta Saturn. Tym samym odpowiada mu śledziona, która odpowiedzialna jest za produkcje ciałek we krwi.
Ciałka te z koleji harmonizują procesy wytwarzania i rozkładania w organiźmie.  Także ludzie, którzy mają w aurze zieloną poświatę pacyfikują i harmonizują świat oraz są silną podwaliną struktur społecznych.
Spożywanie, lub wchłanianie zielonej energii, którą emanują np. określone kamienie, oczyszcza i regeneruje wątrobę i działa na wszystkie związane z nią organy.
Sny o kolorze zielonym wskazują na prawidłowe przyswajanie energii życiowej, bądź na jej regenerację po chorobie. Obsesyjne pojawianie się zieleni we śnie, świadczy natomiast o zaburzeniach trawienia i metabolizmu.
Zielone zioła lub szkło barwione, wywierają uspokajający wpływ na całe otoczenie.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

Małe conieco o kolorze

czwartek, 28 grudnia 2006 11:55
  Różne odcienie koloru zielonego:

  * gruszkowy - jasna, nienasycona zieleń,
  * jaśminowy - delikatna zieleń,
  * papuzi - jaskrawozielony,
  * patynowy - jasnozielony,
  * pistacjowy - jasna, delikatna zieleń,
  * chirurgiczna - jasny sprany zielony, kolor ubioru chirurga,
  * Veronesa - od weneckiego kolorysty Veronesa z XVI w.,
  * malachitowy,
  * manganowy,
  * wiosenny,
  * zgniły,
  * oliwkowy,
  * khaki,
  * turkusowy,
  * seledynowy,
  * butelkowy,
  * szfajnfrucki,


 Połączenia zieleni z innymi barwami:
 
 * z fioletem daje efekt energiczności i młodości,
 * z czerwienią tworzy klimat świąt Bożego Narodzenia,
 * z żółtym, czarnym, lub białym tworzy klimat sportowy,
 * z brązem i beżem symbolizuje ziemię.

   Powiedzenia związane z zielenią:

 * Pozielenieć z zazdrości,
 * Mieć zielone światło,
 * Być zielonym,
 * Nie mieć zielonego pojęcia,
 * Zielony jak szczypiorek,
 * Pójść na zieloną trawkę,
 * Mieć zielono w głowie,
 * Zielona Szkoła,
 * Zielona Granica,

    Zielone imiona:

 * Krystyna,
 * Sylwia,
 * Bogdan,
 * Małgorzata,
 * Wiktor,
 * Filip,
 * Tadeusz,
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

Historia i symbolika koloru zielonego

czwartek, 28 grudnia 2006 11:26
W starożytności używano zielonego barwnika do malowania brwi. Zielony był pierwszym, uzyskanym syntetycznie, wytwarzanym przez człowieka kolorem- produkowali go starożytni Grecy.

W średniowieczu zieleń uważano za kolor symbolizujący zło i katastrofę, była kojarzona nawet z samym diabłem! Istniał nawet przesąd, że ubieranie się na zielono, może ściągnąć złe moce i pecha. Niektóre negatywne znaczenia przetrwały w niezmienionej formie do dziś - jaskrawa zieleń kojarzy się z trucizną, zaś blada, zmieszana z niewielką ilością błękitu lub szarości - z chorobą.

Z biegiem czasu kolor zielony zdobywał coraz lepszą reputację i przestał się źle kojarzyć. Stał się natomiast symbolem losu i przypadkowości - zarówno  w jej złych, jak i dobrych aspektach.

Zieleń to ważny kolor Islamu. Ulubionym kolorem Mahometa był właśnie zielony. Znajduje się on na wielu flagach krajów islamskich, często podłogi w meczetach sa tej barwy, zaś w Koranie znajduje się opis raju i wizji zbawienia: "Będzie nosił szatę z zielonego jedwabiu".
Zielony jadeit jest symbolem Azji.


Zieleń kojarzy się przede wszystkim z życiem, harmonią, naturą i bliskim kontaktem z nią. Stanowi kolor uzdrowienia, wolności i nadziei. Odcienie zmieszanej z barwą błękitną (miętowej) zieleni kojarzą się ze świerzością, powodzeniem i zadowoleniam.
Ludzie, którzy lubią ubierać się na zielono są optymistyczni, usposobieni spokojnie, nastawieni na słuchanie innych. Cieszą się, gdy mogą pomóc  i zauwarzają rzeczy, na które inni nie zwracają szczególnej uwagi.

W niektórych okolicznościach zieleń może kojarzyć się z niestabilnością, niepewnością i losowością, a odnosi się to głównie do miłości, nadziei, młodości, czy gier.
Warto zwrócić uwagę, że stoły w kasynach były niemal od zawsze zielone, podobnie jak stoły bilardowe, stoły do tenisa, czy boiska piłkarskie. Zielony kojarzy się takrze z pieniędzmi.
Zielony to kolor Partii Zielonych.

Zieleń określana jest jako kolor nadziei i jest jednym z symboli języka esperanto, którego nazwa określa dosłownie: "mający nadzieję".

 Z zielonym kojarzy się też zabawa -  mianem Zielonego Karnawału nazywano kiedyś okres między końcem Wielkanocy, a początkiem Wakacji.
 W sztuce zieleń oznaczała nadzieję, młodość, radość, wiosnę i (u Maurów i Greków) zwycięstwo.
 
 Kolor ten ma przypisany kamień szlachatny - szmaragd - dający spokój ducha.
W muzyce odpowiada mu tonacja F-moll.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (10) | dodaj komentarz

Kolor Zielony

czwartek, 28 grudnia 2006 10:53
Barwa zielona jest jedną z addytywnych barw podstawowych, w kole barw dopełnia kolor karmazynowy. Jest barwą powszechnie spotykaną w naturze-rośliny, drzewa, trawa itp. Rośliny są zielone, ponieważ zawierają chlorofil (zielony barwnik).
Barwę zieloną możemy uzyskać mieszając 2 kolory: żółty i niebieski.
W okultyźmie zieleń jest kolorem czakry serca i symbolizuje tam bezwarunkową miłość, przebaczenie, współczucie, piękno oraz szacunek do samego siebie. Długość fali światła zielonego to ok. 550 nm. Centrum barwy zielonej odpowiada kąt 120 stopni. Zieleń znajduje się w środku skali barw. To punkt zetknięcia się barw ciepłych i chłodnych. Symbolizuje spokój, stałość i trwanie. Najbardziej kojarzy się z przyrodą. otacza nas zewsząd i wiąże się także z pożywieniam. Zielony potocznie znaczy niedojrzały.

    Niektóre minerały o kolorze zielonym:

* szmaragd,

                         
* turmalin

                        
* malachit,

   
* mołdawit,

                      
* jadeit,

                     
* zielone diamenty,

 


* hydroksyl-herderyt,
                        
                   
* smithsonit,

                   


* howlit,
               

* amazonit,
 
               

* dioptaz,

               
* kwarc zielony,

               

* piromorfit,

              

* uwarowit,

             

* oliwn,

                     
* awenturyt - zielone złoto(złoto ze sporą domieszką srebra lub kadmu),

* annabergit.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

czwartek, 19 października 2017

Licznik odwiedzin:  31 462  

~KALENDARZ~

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

~ARCHIWUM~

~O MNIE~

Strona poświęcona w całości kolorowi zielonemu.

~O MOIM BLOGU~

Blog w całości poświęcony barwie zielonej :)

~GŁOSOWANIE~


zobacz wyniki

~WYSZUKIWANIE~

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

~SUBSTRYKCJA~

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

~STATYSTYKI~

Odwiedziny: 31462

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl